کلینیک مجازی مشاوران و روانشناسان برتر

www.Ravanshenasii.ir

تاریخ : شنبه 12 اردیبهشت 1394 06:28 ق.ظ

عاشقان ادبیات خوشحال باشند: یک مطالعه جدید صورت گرفته ، علوم انسانی و علوم اعصاب را با هم پیوند می زند تا نگاهی نو به تاثیراتی داشته باشد که خواندن رمان می تواند بر روی مغز داشته باشد .

محققان می گویند خواندن و بررسی یک کتاب می تواند - حداقل برای چند روز هم که شده - نه تنها دیدگاه ، بلکه طرز فکر شما را نیز تغییر دهد . محققان دانشگاهی در آتلانتا، یافته های خود را در مجله ای مربوط به مغز به چاپ رساندند. متخصص اعصاب ، آقای دکتر گرگوری ، می گوید:

"داستانها زندگی ما را شکل می دهند و در برخی موارد به تعریف یک فرد کمک می کنند. ما می خواهیم به آن برسیم که چگونه داستانها به مغز شما راه می یابند و روی آن چه تاثیراتی ایجاد می کنند ."

برای بررسی عملکرد داخلی ذهن فردی که رمان می خواند ، محققان بر روی ۲۱ دانشجوی مقطع کارشناسی از یک دانشگاه که برای خواندن یک رمان هیجان انگیز با نام " Pompeii " نوشته شده توسط رابرت هریس در سال ۲۰۰۳ مطالعاتی انجام دادند .

بر اساس فوران واقعی کوه وزوویو در ایتالیای باستان ، محققان توضیح می دهند که روایت کننده داستان "یک شخصیت [داستانی - افسانه ای] را دنبال می کند ، که خارج از شهر پمپی است و متوجه بخار و چیزهای عجیب و غریبی می شود که در اطراف آتشفشان در حال وقوع است."

در حالی که شخصیت داستانی سعی می کند برای نجات زنی که دوستش دارد به شهر پمپی برگرده ، آتشفشان همچنان فوران می کند ، و در همین حین دیگر شهروندان متوجه این اتفاقات نمی شوند .

محققان می گویند ، "این برای ما مهم بود که کتاب دارای سیر روایتی قوی بود به طوری که شرکت کنندگان در حال مطالعه کتابی با یک طرح جذاب بودند.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic