کلینیک مجازی مشاوران و روانشناسان برتر

www.Ravanshenasii.ir

نویسنده : محسن حاجی شیخی
تاریخ : شنبه 3 مرداد 1394 09:10 ق.ظ

بخشی از تغییراتی که در انتخاب رشته کنکور 94 نسبت به سال گذشته رخ داده را در قالب قوانین کلی انتخاب رشته و همچنین به صورت رشته محور بخوانید.

بخشی از تغییراتی که در انتخاب رشته کنکور 94 نسبت به سال گذشته رخ داده را در قالب قوانین کلی انتخاب رشته و همچنین به صورت رشته محور بخوانید.

 

در بین رشته های گروه آزمایشی ریاضی و فنی ،رشته های دانشگاه پردیس بین الملل حذف شده است

رشته های پردیس بین الملل در گروه آزمایشی تجربی در انتهای جداول هر دانشگاه آمده است(چیدمان دانشگاه محور به جای دوره محور)

دوره ی نوبت دوم (شبانه) در بسیاری از رشته ها حذف شده است

دانشگاه علوم اقتصادی امسال دانشجو نمی پذیرد و تنها در برخی رشته ها با دانشگاه خوارزمی ادغام شده است

در برخی رشته های علوم پزشکی دانشگاه موظف به ارائه خوابگاه نیست(مراجعه به پیوست دفترچه انتخاب رشته کنکور 94)

 

در خصوص مجموعه رشته های4( مجسمه سازی) 5( عکاسی) 6( ادبیات نمایشی-بازیگری-کارگردانی/نمایش عروسکی/طراحی صحنه ) و7( موسیقی ایرانی-موسیقی جهانی- موسیقی نظامی-آهنگ سازی) گروه آزمایشی هنر پس از مرحله انتخاب رشته های تحصیلی اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت با توجه به نمره کل اکتسابی استخراج  و در هفته اول مرداد منتشر می گردد. این افراد می بایست در آزمون عملی رشته مربوطه که در نیمه دوم مرداد ماه برگزارمی شود شرکت نمایند.

 

 

در خصوص تغییرات گروه ریاضی رشته مکاترونیک در مقطع کارشناسی از دفترچه حذف شده و همچنین رشته کامپیوتر گرایش سخت افزار نیزحذف شده و گرایش معماری سیستمهای کامپیوتری اضافه شده است.

 

 

حد نصاب قبولی ایثارگران 70% اخرین فرد قبول و رزمندگان 25% اخرین فرد قبولی است

رشته های پردیس خود گردان ریاضی حذف شده است

دانشگاه سوره شرایط خاص اش را برداشته و صرفا با سوابق تحصیلی گزینش را انجام می دهد

دانشگاه شهید رجایی رشته بدون تعهد خدمت هم دارد(نوبت دوم)

رشته های شرایط خاص از اولویت 1 تا 150 امکان انتخاب دارد

رشته های هنر متمرکز شده است

 

 

پذیرش در كلیه كدرشته های تحصیلی كه صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی صورت می گیرد، به روش متمركز خواهد بود و در مدارك تحصیلی فارغ التحصیلی دانشجویانی كه در این كد رشته­ها پذیرفته میشوند صرفاً براساس سوابق درج نخواهد شد..

محدودیتی برای انتخاب رشته های نیمه متمركز (از لحاظ تعداد) ( و از لحاظ جایگاه قرار گیری) وجود ندارد.

دانشگاه فرهنگیان دانشجوی غیر فرهنگی هم می گیرد ( 40000 ریال با کارت شتاب پرداخت شود)

داوطلبانی كه قبلاً علاقمندی خود را به گزینش در رشته های دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی اعلام نكرده اند با پرداخت 80000 ریال امکان انتخاب دارند.

داوطلبانی كه با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در دانشگاه های پولی پذیرفته شوند اگر نروند فقط یکبار دیگر میتوانند از سهمیه شان استفاده کنند

همچنان بومی گزینی در رشته های پرطرفدار 60 به 40 و در سایر رشته ها 20 به 80 است.

شبانه و نیمه حضوری : بومی استانی (توی استان خودمان شانس بیشتری داریم)

ولی غیر انتفاعی ناحیه ای است( در تهران و البرز و قزوین و قم و سمنان) شانس بیشتری داریم. مجازی ها کشوری است (بومی گزینی ندارد)

قانون سهمیه ایثارگران بر اساس قانون مصوب مجلس تغییراتی داشته است و میزان ظرفیت از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش و حد نصاب در گروه پزشکی از ۸۰ به ۷۰ درصد آخرین نمره کاهش داشته است.

 

اعمال سهمیه ۳۰ درصدی مناطق محروم برای رشته های علوم پزشکی

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ۳۰ درصد ظرفیت رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به استانهای محروم و استانهایی که از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود، اختصاص یافته است. اما نکته مهم این است که افرادی که این رشته ها را در این مناطق انتخاب می کنند باید سه برابر مدت تحصیل تعهد خدمت بدهند.

پیش از این برای انتخاب رشته های دارای شرایط خاص و نیمه متمرکز محدودیت وجود داشت و داوطلبان باید از اولویت ۳۰ به بعد رشته های خود را درج می کردند اما دیگر این محدودیت وجود ندارد. رشته های خاص هنر نیز در روزهای ۸ و ۹ و ۱۶ مردادماه آزمون عملی خود را برگزار می کنند.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات