کلینیک مجازی مشاوران و روانشناسان برتر

www.Ravanshenasii.ir

تاریخ : دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 03:16 ق.ظ

ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدیددانشگاه فنی وحرفه ای 94

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی -غیرانتفاعی سال 1394

بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان شركت در آزمون دوره های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی سال 1394 و برخی از رشته‌های بدون آزمون (پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی) می‌رساند كه ثبت‌نام برای شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اینترنتی از روز یكشنبه مورخ 94/02/13 آغاز و تا ساعت 24 روز یكشنبه مورخ 94/02/20 پایان می‌پذیرد. لذا كلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام كه دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل می‌باشند، می‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمایند.

شرایط ثبت‌نام‌:
علاقمندان به تحصیل در دوره‌های كاردانی می‌بایست ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه شاهد و ایثارگر (مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون كه در پایگاه اطلاع رسانی سازمان قرار دارد) در صورتی كه دارای شرایط مذكور باشند به عنوان داوطلب مقطع كاردانی منحصراً در یك رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و كد رایانه ای چهار رقمی دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون) متقاضی ادامه تحصیل شوند.
ثبت‌نام‌ برای‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1394، منحصراً به روش ذیل امكان پذیر می‌باشد:
1- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی: (www.sanjesh.org).
2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از پایگاه اطلاع رسانی سازمان.
3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام. 4- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال می‌باشد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 150.000 (یكصد و پنجاه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
تذكر: چنانچه داوطلبی علاقمند به شركت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی– غیرانتفاعی می باشد لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ 40.000 (چهل هزار) ریال دیگر نیز برای دوره های مذكور اقدام نماید.
دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:
به داوطلبان توصیه می شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ،ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تكمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای كسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون ، قبولی وی (كان لم یكن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.
تذكر مهم: 1-آن دسته از داوطلبانی كه در زمان ثبت‌نام، دانش آموز سال آخر بوده و موفق به دریافت مدرك دیپلم نشده‌اند، ضرورت دارد در زمان پرینت كارت شركت در آزمون (از روز سه شنبه مورخ 94/05/13 لغایت روز پنجشنبه مورخ 94/05/15) با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات كارت نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام نمایند.
2- چنانچه داوطلبی درمرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نماید ویا درارسال عكس خود مرتكب اشتباه شود(اعم ازاینكه سهواً ویاعمداً باشد ) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.
زمان توزیع كارت اینترنتی و محل آزمون:
براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون دوره های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1394 در روز جمعه 94/05/16 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ 94/05/13 لغایت روز پنجشنبه مورخ 94/05/15 با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت كارت شركت در آزمون و راهنمای شركت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 30 تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند.
مژده وتذكر مهم:
به اطلاع كلیه داوطلبان می رساند از تعداد 42 رشته امتحانی در آزمون دوره های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1394 به شرح جدول زیر، پذیرش 23 رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در 19 رشته امتحانی صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل كل دیپلم) می‌باشد:
كدرشته امتحانی
نام رشته امتحانی
نوع پذیرش
كدرشته امتحانی
نام رشته امتحانی
نوع پذیرش
11
الكترونیك
با آزمون
21
چاپ
با سوابق تحصیلی
12
الكتروتكنیك
با آزمون
26
صنایع نساجی
با سوابق تحصیلی
14
كامپیوتر
با آزمون
27
متالورژی
با سوابق تحصیلی
15
ساخت و تولید
با آزمون
28
سرامیك
با سوابق تحصیلی
16
نقشه كشی عمومی – نقشه كشی و طراحی صنعتی
با آزمون
29
معدن
با سوابق تحصیلی
17
مكانیك خودرو
با آزمون
30
ناوبری
با سوابق تحصیلی
18
صنایع فلزی
با آزمون
31
الكترونیك و مخابرات دریایی
با سوابق تحصیلی
19
تاسیسات
با آزمون
32
مكانیك موتورهای دریایی
با سوابق تحصیلی
20
صنایع چوب و كاغذ
با آزمون
41
فرش دستباف
با سوابق تحصیلی
22
ساختمان
با آزمون
42
قلم زنی
با سوابق تحصیلی
23
نقشه كشی معماری
با آزمون
43
امور دامی
با سوابق تحصیلی
24
نقشه برداری
با آزمون
44
گاوداری صنعتی
با سوابق تحصیلی
25
صنایع شیمیایی
با آزمون
45
مرغداری صنعتی
با سوابق تحصیلی
33
حسابداری بازرگانی
با آزمون
46
تكثیر و پرورش آبزیان
با سوابق تحصیلی
34
امور اداری
با آزمون
47
پرورش زنبور عسل
با سوابق تحصیلی
35
كودكیاری
با آزمون
48
امور زراعی و باغی
با سوابق تحصیلی
36
مدیریت خانواده
با آزمون
49
گل و گیاهان زینتی
با سوابق تحصیلی
37
طراحی و دوخت
با آزمون
50
ماشینهای كشاورزی
با سوابق تحصیلی
38
تربیت بدنی
با آزمون
52
موسیقی
با سوابق تحصیلی
39
گرافیك
با آزمون
40
هنرهای تجسمی - نقاشی
با آزمون
51
صنایع غذایی
با آزمون
53
هتلداری
با آزمون
توصیه‌های‌ مهم‌:
1- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و دفترچه راهنمای ثبت‌نام مراجعه نمایند.
2- به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب كدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند. لذا پس از دریافت كد پیگیری 16 رقمی، در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح موارد فوق ترتیب اثر داده نخواهد شد.
3- توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضانامه و دریافت كد پیگیری یك نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.
4- هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های عمومی ‌اعلام ‌خواهد شد.
5- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌های: 9-88923595-021 با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نمایند و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.
منبع:روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات